Româna         English         Français        

Universitatea din Pitesti

Prezentare

Departamentul de Ştiinţe Inginereşti Aplicate a fost înființat în anul 2011, în urma reorganizării catedrelor din cadrul Facultății de Științe si coordoneaza programele ingineresti aplicate, Ingineria mediului, Horticultura, Energetica si tehnologii nucleare din cadrul facultatii.

În anul universitar 2017 – 2018 colectivul departamentului cuprinde 14 cadre didactice cu titlul științific de doctor (profesori, conferențiari, lectori și asistenți universitari), la care se adaugă 2 cadre didactice auxiliare.

Activitatea didactică și științifică a departamentului se desfășoară cu precădere în corpul S al Universității din Pitești, în laboratoarele didactice și de cercetare, în sălile de seminar și amfiteatrele din incintă.

Management

Programe

de studii de licență

Programe

de studii de master

Cercetare științifică

                                                                                                              Secretariat

                                                                                                                                              Adelina UȚĂ - camera S 211 - tel: +40-348.453.240  


Personal

Prof. univ. dr. Valeca Constantin Şerban - serban.valeca@upit.ro

Prof. univ. dr. Stănescu Constantinconstantin.stanescu@upit.ro   - membru al biroului departamentului

Conf. univ. dr. Chirleşan Dumitru dumitru.chirlesan@upit.ro

Conf. univ. dr. Oprescu Benedictbenedict.oprescu@upit.ro

Conf. univ. dr. Giosanu Danieladaniela.giosanu@upit.ro    - director de departament

Conf. univ. dr. Popescu Cristiancristian.popescu@upit.ro   - membru al biroului departamentului

Conf. univ. dr. Marian Mădălinamadalina.marian@upit.ro

Lector univ. dr. Fianu Sorin sorin.fianu@upit.ro

Lector univ. dr. Zarioiu Cristinacristina.zarioiu@upit.ro

Lector univ. dr. Bărbuceanu Mirceamircea.barbuceanu@upit.ro

Lector univ. dr. Marinescu Cicerone cicerone.marinescu@upit.ro

Lector univ. drd. Şuţan Claudiuclaudiu.sutan@upit.ro

Lector univ. dr. Uleanu Florina florina.uleanu@upit.ro

Lector univ. dr. Duță (Negru) Magdalena

Laborant II S Borăscu Mihai - mihai.borascu@upit.ro

Laborant II S Rusea Ionela - ionela.rusea@upit.ro

Stiri
S.I.I.M.A.D.C.
Am uitat parola
Acest site foloseste "cookies" pentru a usura navigarea in site si numararea vizitatorilor intr-o perioada de timp. Prin continuarea utilizarii acestui site va dati acordul folosiri acestora. Multumim pentru intelegere. Apasati aici pentru mai multe informatii.