Româna         English         Français        

Universitatea din Pitesti

PLANIFICAREA SESIUNII DE   EVALUĂRI  FINALE

  Sesiune de iarnă – 20.01.2020 – 9.02.2020

Nr.crt DISCIPLINA EXAMINATOR DATA ORA SALA

 

INFORMATICĂ an I /2019-2020

 

 

 

 

1

Algoritmi și structuri de date

Lector univ.dr. M. Miroiu

Lector univ.dr. C. Tudose

20.01

9

S 109

2

Fundamentele algebrice ale informaticii

Lector univ.dr. C. Andronescu

As. univ.dr. Crina Diaconu

25.01

12

S 109

3

Analiză matematică

Lector univ.dr. A. Nuică

Lector univ.dr.  E. Asadurian

29.01

 10

S 009

4

Fundamentele programării

Lector univ.dr. V. Păun

Lector univ.dr. M. Miroiu

3.02

9

S 109

5

Arhitectura sistemelor de calcul

Lector univ.dr. A. Ștefan

As. univ.dr. C. Diaconu

13.01

16

S 101

6

Limba engleză I

Lector univ.dr. A.Moise

Lector univ.dr. N. Mincă

9.01

10

 

7

Educație fizică I

As.univ.dr. S. Enache

As.univ.dr. P. Vișan

6.01

 

14

 

 

INFORMATICĂ an II /2019-2020

 

 

 

Fitness

1

Proiectarea și implementarea algoritmilor

Conf.univ.dr. C. Bălcău

Lector univ.dr. C. Tudose

22.01

8 și 11

S 109

2

Sisteme de gestiune a bazelor de date

Lector univ.dr. C. Tudose

Lector univ.dr. M. Miroiu

26.01

8 și 11

S 109

3

Ecuații diferențiale și cu derivate parțiale

Lector univ.dr.  R. Georgescu

Lector univ.dr. M. Macarie

30.01

10

S 009

4

Programare logică

Conf. univ.dr. D. Constantin

Lector univ.dr. A. Ștefan

7.02

10

S 109

5

Medii și instrumente de programare

Lector univ.dr. I. Dincă

Lector univ.dr. M. Miroiu

13.01

9

 

6

Limba engleză III

Lector univ.dr. A.Moise

Lector univ.dr. N. Mincă

9.01

12 și 14

 

7

Educație fizică III

As.univ.dr. S. Enache

As.univ.dr. P. Vișan

9.01

14

Fitness

 

INFORMATICĂ an III /2019-2020

 

 

 

 

1

Sisteme de operare

Conf. univ.dr. D.A.  Popescu

Conf. univ.dr. D. Constantin

21.01

8

S 109

2

Analiza și prelucrarea imaginilor

Conf. univ.dr. D. Constantin

Lector univ.dr. A. Ștefan

27.01

10

S 109

3

Verificarea și validarea sistemelor software

Lector univ.dr. C. Tudose

Lector univ.dr. M. Miroiu

30.01

8

S 109

4

Limbaje formale și automate

Prof. univ.dr. T. Bălănescu

Lector univ.dr. I. Dincă

4.02

10

S 109

5

Grafică pe calculator

Lector univ.dr. M. Miroiu

Lector univ.dr. C. Tudose

16.01

10

 

6

Dezvoltarea aplicațiilor mobile

Conf. univ.dr. D.A.  Popescu

Conf. univ.dr. D. Constantin

14.01

8

 

 

MATEMATICĂ an I /2019-2020

 

 

 

 

1

Algoritmi și structuri de date

Lector univ.dr. M. Miroiu

Lector univ.dr. C. Tudose

20.01

9

S 109

2

Algebră I

Lector univ.dr. C. Andronescu

As. univ.dr.  C. Diaconu

25.01

10

S 109

3

Analiză matematică I

Lector univ.dr. A. Nuică

Lector univ.dr.  E. Asadurian

29.01

10

S 009

4

Fundamentele programării

Lector univ.dr. V. Păun

Lector univ.dr.  C. Tudose

3.02

9

S 109

5

Arhitectura sistemelor de calcul

Lector univ.dr. A. Ștefan

As. univ.dr. Crina Diaconu

13.01

16

 

6

Limba engleză I

Lector univ.dr. A.Moise

Lector univ.dr. N. Mincă

8.01

12

 

7

Educație fizică I

As.univ.dr. S. Enache

As.univ.dr. P. Vișan

6.01

12

 

 

MATEMATICĂ an II /2019-2020

 

 

 

 

1

Analiză complexă    

Conf.univ.dr. Ș. Costea

Lector univ.dr. A. Nuică

22.01

14

S 115

2

Analiză reală: Teoria măsurii

Lector univ.dr. A. Nuică

Lector univ.dr.  R. Georgescu

25.01

14

S 115

3

Ecuații diferențiale

Lector univ.dr.  R. Georgescu

Lector univ.dr. M. Macarie

30.01

12

S 009

4

Analiză matematică III

Prof.univ.dr. N.D. Stănescu

Lector univ.dr. Gh. Nistor

4.02

10

S 115

5

Software matematic

Lector univ.dr.  L. Deaconu

Lector univ.dr. N. Dinuță

15.01

9

 

6

Limba engleză III

Lector univ.dr. A.Moise

Lector univ.dr. N. Mincă

9.01

12

 

7

Educație fizică III

As.univ.dr. S. Enache

As.univ.dr. P. Vișan

9.01

14

 

 

MATEMATICĂ an III /2019-2020

 

 

 

 

1

Analiză reală II

Conf.univ.dr. L. Bălilescu

Lector univ.dr. M. Miroiu

20.01

10

S 115

2

Matematici actuariale

Lector univ.dr.  R. Georgescu

Lector univ.dr. A. Nuică

22.01

10

S 116

3

Algebra computațională

Lector univ.dr. C. Andronescu

As. univ.dr.  C. Diaconu

25.01

12

S 109

4

Analiză numerică

Lector univ.dr.  L. Deaconu

Lector univ.dr. E. Asadurian

31.01

10

S 116

5

Limbaje formale și automate

Prof. univ.dr. T. Bălănescu

Lector univ.dr. I. Dincă

4.02

10

S 109

6

Teoria grupurilor

Lector univ.dr.  L. Deaconu

Lector univ.dr. E. Asadurian

13.01

14

 

 

MATEMATICĂ DIDACTICĂ

 an I /2019-2020

 

 

 

 

1

Matematici aplicate 1

Conf.univ.dr. L. Bălilescu

Lector univ.dr. M. Miroiu

25.01

10

S 101

2

Prelucrarea digitală a informației

Lector univ.dr.  L. Deaconu

Lector univ.dr. N. Dinuță

1.02

10

S 121

3

Capitole speciale de geometrie

Lector univ.dr.  R. Georgescu

Lector univ.dr. A. Nuică

8.02

12

S 001

4

Capitole speciale de didactică mat.

Conf.univ.dr. Ș. Costea

Lector univ.dr. M. Miroiu

7.01

14

S 116

5

Tehnici moderne de predare-evaluare (facultativ)

Conf.univ.dr. Ș. Costea

Lector univ.dr. M. Miroiu

9.01

10

S 116

 

MATEMATICĂ DIDACTICĂ

 an II /2019-2020

 

 

 

 

1

Matematici aplicate 1

Conf.univ.dr. L. Bălilescu

Lector univ.dr. M. Miroiu

25.01

10

S 109

2

Prelucrarea digitală a informației

Lector univ.dr.  L. Deaconu

Lector univ.dr. N. Dinuță

1.02

10

S 121

3

Capitole speciale de geometrie

Lector univ.dr.  R. Georgescu

Lector univ.dr. A. Nuică

8.02

12

S 109

4

Capitole speciale de didactică mat.

Conf.univ.dr. Ș. Costea

Lector univ.dr. M. Miroiu

7.01

16

S 116

5

Metodica predării aritmeticii și algebrei (facultativ)

Lector univ.dr. Gh. Nistor

Lector univ.dr. M. Macarie

13.01

14

 

 

Tehnici Avansate pt Prelucrarea Informației (TAPI)- an I /2019-2020 (master în lb. engleză)

 

 

 

 

1

Modelare matematică și teoria grafurilor

Conf. univ.dr. C.Bălcău

Conf. univ.dr. D. Constantin

25.01

10

S 009

2

Sisteme avansate de baze de date

Lector univ.dr. C. Tudose

Lector univ.dr. M. Miroiu

1.02

10

S 009

3

Dezvoltarea sistemelor de programe

Prof. univ.dr. T. Bălănescu

Conf. univ.dr. D. Constantin

8.02

10

S 109

4

Tehnici de optimizare

Lector univ.dr. M. Miroiu

Lector univ.dr. C. Tudose

18.01

10

 

5

Modele economice liniare

Prof.univ.dr. N.D. Stănescu

Lector univ.dr. A. Ștefan

11.01

10

 

 

Tehnici Avansate pt Prelucrarea Informației (TAPI)- an II /2019-2020 (master în lb. engleză)

 

 

 

 

1

Tehnici automate de testare si validare a sistemelor de programe

Prof. univ.dr. F. Ipate

Lector univ.dr. I. Dincă

24.01

 

10

S 119

2

Tehnici de prelucrare a semnalelor

Conf. univ.dr. D. Constantin

Lector univ.dr. A. Ștefan

1.02

10

S 109

3

Recunoașterea formelor

Conf. univ.dr. D. Constantin

Lector univ.dr. A. Ștefan

8.02

10

S 009

4

Comerț electronic și marketing

Conf. univ.dr. D. A. Popescu

Conf. univ.dr. C. Bălcău

18.01

10

S 122

5

Modelarea proceselor economice

Conf.univ.dr. L. Bălilescu

Lector univ.dr. M. Miroiu

16.01

17

 

Stiri
S.I.I.M.A.D.C.
Am uitat parola
Acest site foloseste "cookies" pentru a usura navigarea in site si numararea vizitatorilor intr-o perioada de timp. Prin continuarea utilizarii acestui site va dati acordul folosiri acestora. Multumim pentru intelegere. Apasati aici pentru mai multe informatii.