Româna         English         Français        

Universitatea din Pitesti

Universitate cu grad de încredere ridicat

SECRETARIAT GESTIUNE STUDENȚI

----------------------------------------------------------

Din punct de vedere funcţional secretariatele facultăților care gestionează studenți sunt structuri de lucru executive deservite de personal didactic auxiliar care îşi exercită funcţiile conform fişei postului și a graficului de activități anexat.

Activitățile specifice personalului de secretariat:

- asigură întocmirea corectă şi la timp a tuturor situaţiilor solicitate de către decanate şi rectorat precum şi a documentelor ce trebuie depuse periodic;

- asigură gestionarea documentelor de arhivă, privitoare la activitatea de școlaritate a studenţilor, pe anii de studii şi serii conform nomenclatorului de secretariat;

- sortează documentele care fac obiectul arhivării şi păstrează documentele cu termen permanent, conform legislației în vigoare

-  răspunde de prezentarea în timp util a tuturor documentelor care necesită o decizie a şefului ierarhic superior.

----------------------------------------------------------

PERSONAL SECRETARIAT GESTIUNE STUDENȚI FACULTĂȚI

  1. FACULTATEA DE ȘTIINȚE, EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI INFORMATICĂ

Adresa de contact: Str.Târgul din Vale, nr.1, Pitești, Argeș, 110040

----------------------------------------------------------

Secretariat gestiune studenți

  • Petrescu Monica Flori  – secretar

Tel. 0348 453 263

Email: monica.petrescu@upit.ro

 

  • Uță Elena Adelline – secretar

Tel. 0348 453 240

Email: adelina.uta@upit.ro

 

  • Cristescu Daniela – secretar

Tel. 0348 453 245

Email: daniela.cristescu@upit.ro

 

  • Dinuță Maria Violeta – secretar

Tel. 0348 453 282

Email: violeta.dinuta@upit.ro

-----------------------------------------

  1. FACULTATEA DE MECANICĂ ȘI TEHNOLOGIE

Adresa de contact: Str.Târgul din Vale, nr.1, Pitești, Argeș, 110040

Secretariat gestiune studenți

  • Onescu Cristina  – secretar

Tel. 0348 453 150

Email: cristina.onescu@upit.ro

 

  • Ciobanu Mariana – secretar

Tel. 0348 453 158

Email: mariana.ciobanu@upit.ro

 

  • Necula Constanța Melania – secretar

Tel. 0348 453 153

Email: melania.necula@upit.ro

--------------------------------------------------------------

  1. FACULTATEA DE ELECTRONICĂ, COMUNICAȚII ȘI CALCULATOARE

Adresa de contact: Str.Târgul din Vale, nr.1, Pitești, Argeș, 110040

 

Secretariat gestiune studenți

  • Bălașa Catelușa  – secretar

Tel. 0348 453 203

Email: cati.balasa@upit.ro

 

  • Fortini Gabriela – secretar

Tel. 0348 453 203

Email: gabriela.fortini@upit.ro

---------------------------------------------

  1. FACULTATEA DE ȘTIINȚE ECONOMICE ȘI DREPT

Adresa de contact: B-dul Republicii, nr.71, Pitești, Argeș

------------------------------------------

Secretariat gestiune studenți

  • Georgescu Roxana  – secretar

Tel. 0348 453 400

Email: roxana.georgescu@upit.ro

 

  • Barbu Daniela – secretar

Tel. 0348 453 400

Email: daniela.barbu@upit.ro

 

  • Munteanu Cristina – secretar

Tel. 0348 453 400

Email: cristina.munteanu@upit.ro

 

  • Paducel Adriana – secretar

Tel. 0348 453 400

Email: adriana.paducel@upit.ro

-------------------------------------------

  1. FACULTATEA DE ȘTIINȚE ALE EDUCAȚIEI, ȘTIINȚE SOCIALE ȘI PSIHOLOGIE

Adresa de contact: Str. Doaga nr.11, Pitești, Argeș

----------------------------------------------------

Secretariat gestiune studenți Pitești

  • Andrei Livia  – secretar

Tel. 0348 453 354

Email: livia.andrei@upit.ro

 

  • Ion Evelina Nicoleta – secretar

Tel. 0348 453 353

Email: evelina.ion@upit.ro

 

  • Marin Mihaela – secretar

Tel. 0348 453 353

Email: mihaela.horenciuc@upit.ro

 

Secretariat gestiune studențiși perfecționare – filiale

 

Filiala Alexandria

  • Gurlui Alexandru  Lucian– secretar

Tel. 0347 805 559

Email: alexandru.gurlui@upit.ro

 

Filiala Câmpulung Muscel

  • Tămași Daniela Mariana – secretar

Tel. 0248 510 523

Email: daniela.tamasi@upit.ro

 

Filiala Slatina

  • Pătrașcu Valeria  – secretar

Tel. 0249 413 553

Email: valeria.patrascu@upit.ro

 

Filiala Râmnicu Vâlcea

  •  Ciutescu Ioana – secretar

Tel. 0250 736 093

Email: ioana.ciutescu@upit.ro

 

Secretariat gestiune studenți - formare psihopedagogică și perfecționare – D.P.P.D.

(Departamentul de Pregătire a Personalului Didactic)

Adresa de contact: B-dul Republicii, nr.71, Pitești, Argeș

 

  • Chițulescu Daniela  – secretar

Tel. 0348 453 431

Email: daniela.chitulescu@upit.ro

 

  • Morlova Lavinia – secretar

Tel. 0348 453 431

Email: lavinia.morlova@upit.ro

 

  1. FACULTATEA DE TEOLOGIE, LITERE, ISTORIE ȘI ARTE

Adresa de contact: Aleea Școlii Normale, nr.41, Pitești, Argeș

Secretariat gestiune studenți

  • Mihăilă Lilieana  – secretar

Tel. 0348 453 302

Email: lilieana.mihaila@upit.ro

 

  • Florea Ionela Diana – secretar

Tel. 0348 453 302

Email: diana.florea@upit.ro

 

 

Stiri
S.I.I.M.A.D.C.
Am uitat parola
Acest site foloseste "cookies" pentru a usura navigarea in site si numararea vizitatorilor intr-o perioada de timp. Prin continuarea utilizarii acestui site va dati acordul folosiri acestora. Multumim pentru intelegere. Apasati aici pentru mai multe informatii.