Româna         English         Français        

Université de Pitesti

Universitate cu grad de încredere ridicat

PLANIFICAREA SESIUNII DE  REFACERE EVALUĂRI  FINALE

 3.09.2018 – 12.09.2018

 

Nr.crt

DISCIPLINA

EXAMINATOR

DATA

ORA

SALA

 

INFORMATICĂ an I /2017-2018

 

 

 

 

1

Fundamentele programării

Lector univ.dr. V. Păun

3.09

8

S 109

2

Baze de date

Lector univ.dr. V. Păun

3.09

10

S 109

3

Algoritmi și structuri de date

Lector univ.dr.

M. Miroiu

3.09

12

S 109

4

Logică matematică și computațională

Conf. univ.dr.

D. Constantin

3.09

16

S 109

5

Algoritmica grafurilor

Conf. univ.dr.

 C. Bălcău

4.09

10

S 109

6

Programare orientată pe obiecte

Prof. univ.dr.

T. Bălănescu

5.09

10

S 109

7

Geometrie  computațională

Lector univ.dr.

 R. Georgescu

6.09

10

S 109

8

Arhitectura sistemelor de calcul

Lector univ.dr.

A. Țurcanu

7.09

12

S 109

9

Educație fizică I, II

As.univ.dr.

S. Enache

7.09

10

B

10

Fundamentele algebrice ale informaticii

Lector univ.dr.

C. Andronescu

9.09

9

S 109

11

Analiză matematică

Lector univ.dr.

A. Nuică

10.09

10

S 109

12

Limba engleză I, II

Lector univ.dr. A. Moise

11.09

12

S 013

 

INFORMATICĂ an II /2017-2018

 

 

 

 

1

Practică

Lector univ.dr.

 V. Păun

3.09

10

S 109

2

Sisteme de gestiune a bazelor de date

Lector univ.dr. V. Păun

3.09

8

S 109

3

Programare non-imperativă

Conf. univ.dr.

D. Constantin

3.09

16

S 109

4

Rețele neuronale

Conf. univ.dr.

  D. Constantin

3.09

16

S 109

5

Proiectarea și implementarea algoritmilor

Conf.univ.dr. C. Bălcău

4.09

8

S 109

6

Probabilități și statistică matematică

Conf. univ.dr.

 C. Bălcău

4.09

12

S 109

7

Semantica programelor

Prof. univ.dr.

T. Bălănescu

5.09

10

S 109

8

Ecuații diferențiale și sisteme dinamice

Lector univ.dr.

 R. Georgescu

6.09

12

S 109

9

Educație fizică III, IV

As.univ.dr.

S. Enache

7.09

10

B

10

Programare WEB

Conf. univ.dr.

D.A. Popescu

11.09

9

S 109

11

Limba engleză III, IV

Lector univ.dr. A. Moise

11.09

12

S 013

12

Analiza și proiectarea orientată pe obiecte

Lector univ.dr.

I. Dincă

12.09

9

S 009

13

Rețele de calculatoare

Lector univ.dr.

L. Deaconu

12.09

12

S 009

 

MATEMATICĂ an I /2017-2018

 

 

 

 

1

Fundamentele programării

Lector univ.dr. V. Păun

3.09

8

S 109

2

Algoritmi și structuri de date

Lector univ.dr.

 M. Miroiu

3.09

12

S 109

3

Logică matematică

Conf. univ.dr.

D. Constantin

3.09

16

S 109

4

Analiză matematică II

Lector univ.dr. E. Moldoveanu

4.09

8

S 114

5

Grafuri și combinatorică

Conf. univ.dr.

C. Bălcău

4.09

10

S 109

6

Geometrie

Lector univ.dr.

 R. Georgescu

6.09

10

S 109

7

Arhitectura sistemelor de calcul

Lector univ.dr.

A. Țurcanu

7.09

12

S 109

8

Educație fizică I, II

As.univ.dr.

S. Enache

7.09

10

B

9

Algebră I, II

Lector univ.dr.

C. Andronescu

9.09

9

S 109

10

Analiză matematică I

Lector univ.dr.

A. Nuică

10.09

10

S 109

11

Limba engleză I, II

Lector univ.dr. A. Moise

11.09

12

S 013

12

Limba franceză I, II

Lector univ.dr. Mirela Ivan

11.09

12

S 114

 

MATEMATICĂ an II /2017-2018

 

 

 

 

1

Analiză complexă

Conf.univ.dr. Ș. Costea

3.09

10

S 001

2

Analiză matematică III

Lector univ.dr.

E. Moldoveanu

4.09

8

S 114

3

Teoria probabilităților

Conf.univ.dr. C. Bălcău

4.09

12

S 109

4

Geometrie diferențială

Lector univ.dr. A. Ștefan

5.09

10

S 121

5

Ecuații cu derivate parțiale

Lector univ.dr. R. Georgescu

6.09

10

S 109

6

Ecuații diferențiale

Lector univ.dr.

 R. Georgescu

6.09

12

S 109

7

Educație fizică III, IV

As.univ.dr.

S. Enache

7.09

10

B

8

Complemente de algebră

Lector univ.dr. C. Andronescu

9.09

9

S 109

9

Analiză reală: Teoria măsurii

Lector univ.dr.

 A. Nuică

10.09

10

S 109

10

Analiză funcțională

Lector univ.dr. A. Nuică

10.09

10

S 009

11

Limba engleză III, IV

Lector univ.dr.

A. Moise

11.09

12

S 013

12

Limba franceză III, IV

Lector univ.dr.

 Ivan Mirela

11.09

12

S 114

13

Software matematic

Lector univ.dr.

 L. Deaconu

12.09

10

S 009

14

Practică de specialitate

Lector univ.dr.

 L. Deaconu

12.09

10

S 009

 

MATEMATICĂ DIDACTICĂ

 an I /2017-2018 (master)

 

 

 

 

1

Capitole speciale de didactică matematică

Conf.univ.dr.

Ș. Costea

3.09

10

S 001

2

Teme de matematică pentru curricula opțională

Conf.univ.dr.

Ș. Costea

3.09

10

S 001

3

Capitole speciale de geometrie

Lector univ.dr.

 R. Georgescu

6.09

12

S 109

4

Practică de specialitate

Lector univ.dr. R. Georgescu

6.09

12

S 109

5

Tehnici și metode de evaluare școlară

Lector univ.dr.

C. Andronescu

9.09

9

S 109

 

Tehnici Avansate pt Prelucrarea Informației (TAPI)- an I /2017-2018 (master în lb. engleză)

 

 

 

 

1

Tehnici de optimizare

Lector univ.dr.

 M. Miroiu

3.09

12

S 109

2

Tehnici moderne de prel. imaginilor

Conf. univ.dr.

D. Constantin

3.09

16

S 109

3

Practică de specialitate

Conf. univ.dr.

D. Constantin

3.09

16

S 109

4

Modelare matematică și teoria grafurilor

Conf. univ.dr.

C. Bălcău

4.09

14

S 120

5

Modele de calcul cu aplic. în ec. și actuariat

Conf. univ.dr.

 C. Bălcău

4.09

16

S 120

6

Dezvoltarea sistemelor de programe

Prof. univ.dr.

 T. Bălănescu

5.09

10

S 109

7

Sisteme avansate de baze de date

Lector univ.dr.

 A. Țurcanu

7.09

12

S 109

8

Arhitecturi distribuite orientate pe servicii WEB

Conf. univ.dr.

D.A.  Popescu

11.09

9

S 109

9

Inteligență computațională

Conf. univ.dr. D.A. Popescu

11.09

9

S 109

 

 

Nr.crt

DISCIPLINA

EXAMINATOR

DATA

ORA

SALA

 

INFORMATICĂ an I /2017-2018

 

 

 

 

1

Arhitectura sistemelor de calcul

Lector univ.dr.

A. Țurcanu

7.09

10

S 109

2

Algoritmi și structuri de date

Lector univ.dr.

M. Miroiu

4.09

10

S 111

3

Fundamentele programării

Lector univ.dr. V. Păun

1.09

14

S 009

4

Fundamentele algebrice ale informaticii

Lector univ.dr.

C. Andronescu

9.09

9

S 109

5

Analiză matematică

Lector univ.dr.

A. Nuică

8.09

12

S 009

6

Baze de date

Lector univ.dr. V. Păun

1.09

10

S 009

7

Geometrie  computațională

Lector univ.dr.

 R. Georgescu

2.09

13

S 101

8

Algoritmica grafurilor

Conf. univ.dr.

 C. Bălcău

6.09

8

S 109

9

Logică matematică și computațională

Conf. univ.dr.

D. Constantin

3.09

10

S 109

10

Programare orientată pe obiecte

Prof. univ.dr.

T. Bălănescu

8.09

10

S 109

11

Limba engleză I, II

Lector univ.dr. A. Moise

7.09

12

S 001

12

Educație fizică I, II

As.univ.dr.

S. Enache

6.09

10

B

 

INFORMATICĂ an II /2017-2018

 

 

 

 

1

Sisteme de gestiune a bazelor de date

Lector univ.dr. V. Păun

1.09

10

S 009

2

Programare non-imperativă

Conf. univ.dr.

D. Constantin

2.09

12

S 109

3

Ecuații diferențiale și sisteme dinamice

Lector univ.dr.

 R. Georgescu

7.09

14

S 109

4

Proiectarea și implementarea algoritmilor

Conf.univ.dr. C. Bălcău

6.09

8

S 109

5

Semantica programelor

Prof. univ.dr.

T. Bălănescu

8.09

10

S 109

6

Programare WEB

Conf. univ.dr.

D.A. Popescu

8.09

10

S 109

7

Rețele neuronale

Conf. univ.dr.

  D. Constantin

2.09

14

S 109

8

Rețele de calculatoare

Lector univ.dr.

L. Deaconu

10.09

10

S 121

9

Probabilități și statistică matematică

Conf. univ.dr.

 C. Bălcău

5.09

10

S 009

10

Analiza și proiectarea orientată pe obiecte

Lector univ.dr.

I. Dincă

4.09

10

S 009

11

Practică

Lector univ.dr.

 V. Păun

10.09

10

S 111

12

Limba engleză III, IV

Lector univ.dr. G. Cumpenașu

7.09

12

S 001

13

Educație fizică III, IV

As.univ.dr.

S. Enache

6.09

10

B

 

MATEMATICĂ an I /2017-2018

 

 

 

 

1

Analiză matematică I

Lector univ.dr.

A. Nuică

8.09

12

S 009

2

Algebră I, II

Lector univ.dr.

C. Andronescu

9.09

9

S 109

3

Arhitectura sistemelor de calcul

Lector univ.dr.

A. Țurcanu

7.09

10

S 109

4

Algoritmi și structuri de date

Lector univ.dr.

 M. Miroiu

4.09

10

S 111

5

Fundamentele programării

Lector univ.dr. V. Păun

1.09

14

S 009

6

Geometrie

Lector univ.dr.

 R. Georgescu

2.09

13

S 101

7

Analiză matematică II

Lector univ.dr. E. Moldoveanu

5.09

10

S 009

8

Grafuri și combinatorică

Conf. univ.dr.

C. Bălcău

6.09

8

S 109

9

Logică matematică

Conf. univ.dr.

D. Constantin

3.09

10

S 109

10

Limba engleză I, II

Lector univ.dr. G. Cumpenașu

7.09

12

S 001

11

Limba franceză I, II

Lector univ.dr. Mirela Ivan

5.09

12

S 114

12

Educație fizică I, II

As.univ.dr.

S. Enache

6.09

10

B

 

MATEMATICĂ an II /2017-2018

 

 

 

 

1

Ecuații diferențiale

Lector univ.dr.

 R. Georgescu

7.09

14

S 109

2

Analiză matematică III

Lector univ.dr.

E. Moldoveanu

6.09

10

S 101

3

Analiză complexă

Conf.univ.dr. Ș. Costea

4.09

10

S 101

4

Analiză reală: Teoria măsurii

Lector univ.dr.

 A. Nuică

8.09

12

S 009

5

Software matematic

Lector univ.dr.

 L. Deaconu

10.09

10

S 121

6

Teoria probabilităților

Conf.univ.dr. C. Bălcău

5.09

10

S 009

7

Ecuații cu derivate parțiale

Lector univ.dr. R. Georgescu

7.09

14

S 109

8

Analiză funcțională

Lector univ.dr. A. Nuică

8.09

14

S 009

9

Geometrie diferențială

Lector univ.dr. A. Ștefan

4.09

10

S 101

10

Practică de specialitate

Lector univ.dr.

 L. Deaconu

10.09

10

S 121

11

Complemente de algebră

Lector univ.dr. C. Andronescu

1.09

10

S 116

12

Limba engleză III, IV

Lector univ.dr.

A. Moise

7.09

12

S 001

13

Limba franceză III, IV

Lector univ.dr.

 Ivan Mirela

5.09

12

S 114

14

Educație fizică III, IV

As.univ.dr.

S. Enache

6.09

10

B

 

MATEMATICĂ DIDACTICĂ

 an I /2017-2018 (master)

 

 

 

 

1

Prelucrarea digitală a informației          

Lector univ.dr.

L. Deaconu

10.09

12

S 116

2

Capitole speciale de geometrie

Lector univ.dr.

 R. Georgescu

10.09

10

S 121

3

Matematici aplicate I

Prof.univ.dr. C. Udrea

10.09

10

S 121

4

Capitole speciale de didactică matematică

Conf.univ.dr.

Ș. Costea

10.09

12

S 116

5

Teme de matematică pentru curricula opțională

Conf.univ.dr.

Ș. Costea

3.09

12

S 119

6

Tehnici și metode de evaluare școlară

Lector univ.dr.

C. Andronescu

 

 

 

7

Practică de specialitate

Lector univ.dr. R. Georgescu

7.09

15

S 109

8

Matematici aplicate II

Prof.univ.dr. C. Udrea

9.09

9

S 109

 

Tehnici Avansate pt Prelucrarea Informației (TAPI)- an I /2017-2018 (master în lb. engleză)

 

 

 

 

1

Modelare matematică și teoria grafurilor

Conf. univ.dr. C.Bălcău

6.09

12

S 120

2

Sisteme avansate de baze de date

Lector univ.dr.

 A. Țurcanu

7.09

10

S 109

3

Dezvoltarea sistemelor de programe

Prof. univ.dr.

 T. Bălănescu

8.09

10

S 109

4

Tehnici de optimizare

Lector univ.dr.

 M. Miroiu

4.09

10

S 111

5

Arhitecturi distribuite orientate pe servicii WEB

Conf. univ.dr.

D.A.  Popescu

10.09

9

S 122

6

Modele de calcul cu aplic. în ec. și actuariat

Conf. univ.dr.

 C. Bălcău

6.09

14

S 120

7

Tehnici moderne de prel. imaginilor

Conf. univ.dr.

D. Constantin

2.09

12

S 119

8

Practică de specialitate

Conf. univ.dr.

D. Constantin

2.09

12

S 119

9

Inteligență computațională

Conf. univ.dr. D.A. Popescu

10.09

9

S 122

 

                              

Annonces
S.I.I.M.A.D.C.
Mot de passe oublié
Acest site foloseste "cookies" pentru a usura navigarea in site si numararea vizitatorilor intr-o perioada de timp. Prin continuarea utilizarii acestui site va dati acordul folosiri acestora. Multumim pentru intelegere. Apasati aici pentru mai multe informatii.